فهرست مطالب

شرایط تحصیل در کروایس:

چرا تحصیل در کرواسی؟
کرواسی کشوری کوچک در اروپا است که در سال های اخیر به مقصدی مناسب برای ادامه تحصیل در خارج برای متقاضیان در سرتاسر جهان تبدیل شده است. اما ارزش و اعتبار کشور کرواسی فقط به خانه های رنگارنگ شهر رووینی، سواحل افسانه ای دالماسی، مزرعه های زیبای زیتون و شهر بندری قرون وسطایی دوبرونیک خلاصه نمی شود، ارزش و اعتبار و جذابیت دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کرواسی و شرایط تحصیل در این کشور اروپایی کمتر از جاذبه های گردشگری و طبیعی این کشور نیست.
نکته قابل توجه در مورد مردم کرواسی سواد و دانش آن ها است. در واقع ۹۹ درصد مردم این کشور تحصیل کرده و دارای مدرک دانشگاهی می باشند. کرواسی عضو کشورهای اتحادیه اروپا و شورای ملل متحد است. این کشور دارای ۱۳۰ موسسه آموزشی عالی و دانشگاه است. دانشگاه های کشور کرواسی از نظام بولونیا تبعیت می کنند و بر همین اساس سیستم آموزشی دانشگاه های این کشور در راستای سیستم های آموزشی کشورهای اروپایی می باشد.مدارک دانشگاهی این کشور از اعتبار و ارزش فراوانی در کشورهای دیگر برخوردار است. وجود دانشگاه های عالی که دارای رتبه و رنکینگ های جهانی می باشند و رشته های متنوع و کیفیت بالای آموزش عالی در این کشور موجب شده است تا روز به روز به تعداد مهاجران تحصیلی به این کشور افزوده شود.
بالا بودن سطح درآمد، رفاه اجتماعی و ثبات و امنیت اجتماعی و سیاسی از مهم ترین موارد مهاجرت افراد به هر کشور محسوب می شود. برخورداری از همه موارد ذکر شده و همچنین دارا بودن دانشگاه های برتر و بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی موجب شده است تا این کشور در فهرست مقاصد تحصیلی متقاضیان قرار گیرد. دولت کرواسی با تسهیل شرایط تحصیل، زمینه لازم را برای تحصیل و اقامت پس از فارغ تحصیلی متقاضیان فراهم کرده است.اخذ ویزای تحصیلی کرواسی و مهاجرت به کرواسی از نوع تحصیلی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور اروپایی محسوب می شود. در همین راستا مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه ی عصر ایرسافام سعی کرده اند تا به سوالات شما پاسخ دهند و ابهامات موجود در مورد چگونگی شرایط تحصیل در کشور کرواسی را رفع کنند.

تحصیل در مدارس کرواسی:

مدرسه های کشور کرواسی به سه دوره پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان تقسیم می شوند. کودکان در این کشور از ۶ سالگی وارد پیش دبستانی می شوند و پس از تمام شدن این دوره وارد دوره دبستان می شوند. دوره دبستان ۸ سال طول می کشد. دانش آموزان در دوره A، کلاس B و کلاس دانش آموزان در دوره دبستان در ۲ دوره تحصیلی ؛ کلاس اول تا چهارم و کلاس پنجم تا هشتم به تحصیل خود ادامه می دهند.دانش آموزان در کلاس اول تا چهارم درس های ابتدایی و عمومی را فرامی گیرند و در کلاس پنجم تا هشتم به یادگیری دروس پیشرفته مانند شیمی، فیزیک، ریاضیات، زیست شناسی، تاریخ و جغرافیا می پردازند.پس از تمام شدن دوره دبستان دانش آموزان وارد دبیرستان و یا کالج ها می شوند که مدت تحصیل در این کالج ها ۴ سال می باشد. کالج ها به ۳ دسته کالج هنر، کالج تجارت و کالج ورزش تقسیم می شوند. در کالج هنر دانش آموزان به فراگیری هنر و موسیقی و هنرهای تجسمی و نمایشی می پردازند. در کالج های تجارت به دانش آموزان مهارت های کارآفرینی آموزش داده می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی کرواسی:

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کشور کرواسی در مقطع کارشناسی و لیسانس باید در آزمون ورودی دانشگاه این کشور شرکت کنند. در صورتی که متقاضی دارای استعداد های خاص و یا توانایی های ویژه در حوزه علمی و تحقیقی باشد و یا دارای سوابق علمی پژوهشی باشد، می تواند بدون شرکت در آزمون ورودی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرد. طول مدت دوره کارشناسی و لیسانس در کشور کرواسی ۴ سال است. دانشجویان برای هزینه شهریه این مقطع تحصیلی در کرواسی باید سالانه در حدود ۳۰۰۰ دلار تا ۳۵۰۰ دلار بپردازند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی کرواسی عبارت است از:

ارائه پاسپورت معتبر
ارائه گواهی دیپلم و ریزنمره های دبیرستان
ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی
ارائه توصیه نامه از اساتید
ارائه گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در مدت تحصیل در کرواسی
ارائه مدارک تحقیقات علمی و سوابق پژوهشی
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کرواسی
متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و فوق لیسانس دانشگاه های کرواسی باید دارای مدرک تحصیلی دوره کارشناسی باشند. طول مدت تحصیل در این مقطع در کرواسی در حدود ۲ سال می باشد. دانشجویانی که در دوره کارشناسی دارای سوابق تحقیقی و پژوهشی می باشند، می توانند از بورسیه های تحصیلی این مقطع استفاده کنند.متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس می باشند
اگر دانشجویی فاقد مدرک مهارت زبان باشد، می تواند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند که در دانشگاه های کرواسی برگزار می شود. دانشجو با شرکت در این دوره های آمادگی زبان یک ساله و کسب مهارت و نمره لازم می تواند تحصیل در دانشگاه را آغاز کند.گرچه دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی و همچنین گواهی سوابق علمی و پژوهشی الزامی نمی باشد اما به عنوان یک امتیاز عالی برای پذیرش در دانشگاه کرواسی محسوب می شود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کرواسی می توانند در رشته های مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر تحصیل کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد کرواسی عبارت است از:

مدارک دوره تحصیلی کارشناسی
ریزنمره های دوره کارشناسی
مدرک مهارت زبان انگلیسی
سوابق تحقیقی و پژوهشی
طرح تحقیقی برای پایان نامه
هدف نامه تحصیلی
گواهی تمکن مالی متقاضی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت در کرواسی
دانشجویان باید از ابتدای ترم تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد طرح تحقیقی و پژوهشی خود را ارائه دهند و در طی ترم تحصیلی آن را گسترش دهند و در پایان ترم از آن به خوبی دفاع کنند.

تحصیل در مقطع دکترا کرواسی:

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه های کرواسی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته دکترا باشند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا کرواسی در حدود ۵ سال می باشد. رشته های مقطع دکترا دانشگاه های کرواسی محدود می باشند. داشجویان در مقطع دکترا کشور کرواسی می توانند از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند که دانشگاه های کرواسی به دانشجویان دکترا اعطا می کنند. دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی از شرایط مهم اخذ پذیرش در دوره دکترا کرواسی است.

تحصیل پزشکی در کرواسی:

رشته پزشکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دانشگاه های کرواسی است که هر ساله متقاضیان فراوانی را به خود جذب می کند. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی کرواسی را دارند، باید دارای مدرک دیپلم باشند.مدت زمان تحصیل پزشکی در کرواسی ۶ سال است. دانشجویانی که دارای نمره های عالی و معدل بالا در دورس دبیرستان باشند و دارای سوابق تحقیقی و پژوهشی در دوران دبیرستان باشند، می توانند از بورسیه های تحصیلی رشته پزشکی دانشگاه های این کشور استفاده کنند.به دلیل اعتبار و ارزش مدرک پزشکی کرواسی، دانشجویان فارغ تحصیل پزشکی این کشور می توانند تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی را در کشورهای دیگر ادامه دهند. دانشجو پس از فارغ تحصیلی می تواند در رشته های تخصصی پزشکی کرواسی نیز ادامه تحصیل کند. بدین منظور دانشجو می تواند در تخصص های زنان و زایمان، پوست و مو، بیماری های داخلی، اطفال، استخوان و ستون فقرات و مغز و اعصاب به تحصیل خود ادامه دهند.یکی از شرایط مهم تحصیل در رشته پزشکی عمومی و تخصصی کرواسی دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی و سوابق تحقیقی و پژوهشی دانشجو می باشد، زیرا درس های رشته پزشکی عمومی و تخصصی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و تسلط به این زبان برای تحصیل دانشجو الزامی می باشد

تحصیل دندانپزشکی در کرواسی:

متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی کرواسی باید دارای مدارک لازم برای ورود به این رشته در کرواسی باشند. دانشجویان باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی باشند. در صورتی که دانشجویی فاقد این مدرک باشد. می تواند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند که در دانشگاه های کرواسی برگزار می شود.دانشجویان پس از کسب نمره لازم در این دوره های کوتاه مدت می توانند تحصیل خود در دانشگاه دندانپزشکی را شروع کنند. مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی کرواسی در حدود ۵ تا ۶ سال است.

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی کرواسی عبارت است از:

ارائه مدرک دیپلم و ریزنمره های درسی دبیرستان و یا کالج
ارائه ویزای تحصیلی
ارائه سوابق تحقیقی و پژوهشی
ارائه گواهی تمکن مالی متقاضی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت در کرواسی
دانشجویان دندانپزشکی کرواسی پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود می توانند یا در مراکز درمانی درمانی و بیمارستان های کرواسی مشغول شوند و یا به تحصیل در تخصص های دندانپزشکی ادامه دهند. دانشجویان می توانند در تخصص های بیماری های دهان و دندان، جراحی دندان و لثه، جراحی فک، کاشت دندان و ارتودندنسی ادامه تحصیل دهند.از آن جا که رشته دندانپزشکی عمومی و تخصصی به زبان انگلیسی تدریس می شود، به منظور ادامه تحصیل در رشته های تخصصی دندانپزشکی کرواسی، دانشجویان باید علاوه بر دارا بودن سوابق تحقیقی و پژوهشی دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی نیز باشند

اخذ ویزای تحصیلی کرواسی:

متقاضی تحصیل در دانشگاه های کرواسی پس از اخذ پذیرش دانشگاه مورد نظر باید ویزای تحصیلی را دریافت کند. بدین منظور متقاضی باید مدارک زیر را تکمیل و به سفارت کرواسی تحویل دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی عبارت است از:

پاسپورت معتبر با مدت زمان اعتبار کافی
مدرک مهارت زبان انگلیسی( در صورت نبود این مدرک ثبت نام در دوره های آمادگی زبان در کرواس
تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کرواسی
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی کرواسی
گواهی سوپیشینه
گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در مدت تحصیل در کرواسی
گواهی اخذ پذیرش در دانشگاه کرواسی
ارائه بیمه درمانی
ارائه مدارک محل اسکان در کرواسی
ارائه یک قطعه عکس در اندازه پاسپورت

بورسیه های تحصیلی در کرواسی:

دانشجویان مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کرواسی در صورتی که واجد شرایط باشند، می توانند از بورسیه های دانشجویی این کشور بهره مند شوند. دانشجویان مقطع لیسانس برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشند. دانشجویان مقطع لیسانس با ارائه نمره های عالی می توانند بورسیه تحصیلی این کشور را اخذ کنند.به طور کلی علاوه بر کسب نمره های عالی و بالا بودن سطح علمی دانشجو، دارا بودن مقاله های علمی چاپ شده در ژورنال های علمی جهان و سوابق علمی و پژوهشی، ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی، مدل بالا و رزومه علمی قوی به عنوان معیارهای مهم در اخذ بورسیه تحصیلی کرواسی محسوب می شود.از میان بورسیه های تحصیلی کرواسی می توان به دو بورسیه تحصیلی اراسموس و سیپوس اشاره کرد. این دو بورسیه که از طرف اتحادیه اروپا به دانشجویان مشغول تحصیل در کرواسی اعطا می شود، در راستای ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانشگاه های اروپا به طور یکسان به دانشجویان مشغول تحصیل در کرواسی اعطا می شود

زبان تحصیل در دانشگاه های کرواسی:

دانشگاه های کشور کرواسی به زبان های انگلیسی و کروات تدریس می کنند. بیشتر رشته های مقطع کارشناسی به زبان کروات تدریس می شوند و متقاضیان تحصیل در این مقطع باید مدرک مهارت زبان کرواتی داشته باشند. اما در صورتی که دانشجویی فاقد این مدرک می باشد، می تواند در دوره های آمادگی زبان کروات شرکت کند که در دانشگاه های کرواسی برگزار می شود. زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کرواسی به زبان انگلیسی می باشد.در صورتی که دانشجویی فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا باشد، می تواند با اخذ ویزای تحصیلی در دوره های آمادگی زبان انگلیسی در کشور کرواسی شرکت کند و پس از کسب مهارت و نمره لازم تحصیل در دانشگاه های کرواسی را آغاز کند

بهترین شهر کرواسی برای تحصیل:

بیشتر شهرهای کشور کرواسی دارای دانشگاه های معتبر و با کیفیت است، اما از میان شهرهای دانشگاهی این کشور شهر زاگرب در سال ۲۰۱۹ عنوان بهترین شهر برای تحصیل این کشور را کسب کرده است. این شهر که بزرگترین شهر کرواسی به شمار می آید، یک مرکز مهم گردشگری و توریستی در کشور کرواسی است که سالانه در حدود یک میلیون توریست از دیدنی های این شهر دیدن می کنند. شهر زاگرب دارای ۱۴ دانشگاه معتبر و برتر است که دانشگاه زاگرب بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه این کشور و قاره اروپا محسوب می شود.در حال حاضر در حدود ۷۰.۰۰۰دانشجو در این دانشگاه بزرگ مشغول تحصیل می باشند. از جمله کالج های فراوان این دانشگاه می توان موارد زیر را ذکر کرد

 • کالج پزشکی
 • کالج دندانپزشکی
 • کالج داروسازی
 • کالج معماری
 • کالج مهندسی عمران
 • کالج مهندسی شیمی
 • کالج دامپزشکی
 • کالج مهندسی مکانیک
 • کالج کشاورزی
 • کالج حقوق
 • کالج علوم سیاسی
 • کالج هنر

آزمون های ورودی دانشگاه های کرواسی:

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کرواسی باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنند تا نمره لازم برای پذیرش در دانشگاه های این کشور را کسب کنند. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و لیسانس کرواسی را دارند باید در آزمونی شرکت کنند که درس های فیزیک، شیمی و زیست شناسی را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد.متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کرواسی را دارند، باید در آزمون مقدماتی پزشکی شرکت کنند. در صورتی که متقاضی بتواند نمره بیشتر از ۹ را در این آزمون کسب کند می تواند در رشته پزشکی کرواسی مشغول به تحصیل شود.اگر متقاضیان دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی باشند و نمره های آن ها در مقطع تحصیلی پیشین در سطح عالی باشد، نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های کرواسی ندارند. نمره مدرک مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های کرواسی تافل ۶۰ و آیلتس ۶ می باشد

تحصیل رایگان در کرواسی:

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کرواسی می توانند از مزایای تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شوند. البته ذکر تحصیل رایگان به معنای عدم پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی نمی باشد. در واقع دانشجویان با استفاده از بورسیه های تحصیلی نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند.رایگان بودن تحصیل به معنای رایگان و یا با تخفیف بودن هزینه های شهریه است و هزینه های زندگی و خوابگاه و محل اقامت دانشجویی و حمل و نقل شامل بورسیه تحصیلی نمی شود. در اصل دانشجویان با استفاده از وام های دانشجویی، تخفیف های شهریه و بورسیه دستیار تحقیق برای دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در مدت اقامت کرواسی و تحصیل در این کشور را تامین کنند، به گونه ای که امکان تحصیل رایگان برای دانشجو فراهم شود

دانشگاه های برتر کرواسی:

از میان برترین دانشگاه های کشور کرواسی می توان چند دانشگاه برتر زیر را نام برد
دانشگاه زاگرب: این دانشگاه در میان برترین دانشگاه های جهان در رتبه ۷۰۰ قرار دارد
دانشگاه رجیکا: این دانشگاه که از برترین دانشگاه های جهان محسوب می شود، در رشته های بازرگانی، مهندسی و اقتصاد پیشرفت بسیاری داشته است
دانشگاه اوسجیک: این دانشگاه از دانشگاه های برتر کرواسی به شمار می آید. این دانشگاه در رشته های زبان و ادبیات و هنر دارای پیشرفت فراوانی بوده است

دانشگاه های کرواسی مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران:

دانشگاه های کشور کرواسی از اعتبار و ارزش فراوانی در میان کشور های اروپایی برخوردار می باشند. مدارک دانشگاهی صادر شده از کشور کرواسی مورد تائید و پذیرش دانشگاه های اروپا قرار دارد. یکی از دانشگاه های برتر کرواسی دانشگاه زاگرب کرواسی است.رشته پزشکی این دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت و علوم ایران قرار دارد. وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران دانشگاه های بسیاری از کشور کرواسی را به عنوان دانشگاه برتر با سطح علمی بالا و مناسب مورد تائید قرار داده است که در این میان دانشگاه زاگرب در بالاترین فهرست این دانشگاه ها قرار دارد.این موضوع موجب می شود که دانشجویان با اطمینان و آرامش خاطر به تحصیل در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند و پس از تمام شده دوره تحصیلی به کشور خود بازگردند و به کار و طبابت و فعالیت مشغول شوند

وضعیت کار دانشجویی در کرواسی:

دانشجویان مشغول به تحصیل در کرواسی می توانند با اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.دانشجویان می توانند با کار در کرواسی، در رستوران ها، کار در محیط اداری دانشگاه ها و فروشگاه ها به اشتغال پاره وقت بپردازند و ضمن تحصیل زمینه لازم برای کسب تجربه کاری لازم به منظور اشتغال پس از تمام شدن دوره تحصیلی را فراهم کنند. دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا می توانند با کار تدریس در کالج ها و یا آموزش دانشجویان سال های پایین تر در تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود نقش مهمی داشته باشند

هزینه های تحصیل و زندگی در کرواسی:

هزینه های زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی به الگوی مصرف و سبک زندگی دانشجو بستگی دارد. البته نوع دانشگاه و رشته تحصیلی نیز در تعیین هزینه های زندگی و تحصیل تاثیر شگرفی دارند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی کرواسی به طور متوسط سالانه در حدود ۸۰۰ یورو تا ۲۵۰۰ یورو می باشد.هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های علوم انسانی سالانه در حدود ۸۰۰ یورو تا ۲۲۰۰ یورو است. هزینه تحصیل در رشته های فنی مهندسی سالانه در حدود ۳۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل در رشته علوم پایه و پزشکی سالانه در حدود ۳۶۰۰ یورو است. هر دانشجو ماهانه برای تامین هزینه های زندگی خود به ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو نیاز دارد. به طور کلی هزینه های زندگی در کشور کرواسی از ایران بیشتر اما هزینه اجاره خانه از ایران کمتر است

مزایای تحصیل در کرواسی:

دانشجویانی که مشغول تحصیل در کرواسی هستند، از مزایای تحصیل در یک کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا برخوردار می شوند.

برخی از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور اروپایی پیشرفته عبارت است از:

 • بالا بودن سطح کیفیت آموزشی دانشگاه ها
 • تنوع رشته های دانشگاهی
 • امکان برخورداری از بورسیه های تحصیلی
 • محیط دوستانه و چند فرهنگی کشور کرواسی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی
 • پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل
 • اعتبار مدرک دانشگاهی صادر شده در کشورهای اروپایی
 • تحصیل در ارزان ترین کشور قاره اروپا
 • تحصیل در اجتماع تحصیل کرده ترین مردم جهان(۹۹ درصد مردم کرواسی تحصیلات دانشگاهی دارند
 • امکان انتقال دانشجو به دانشگاه کشورهای اروپایی دیگر
 • تحصیل در یک کشور پیشرفته اروپایی با استاندارهای زندگی همانند دیگر کشورهای اروپایی

سخن آخر:

در این مقاله به شرح و توضیح چگونگی و شرایط تحصیل در کشور کرواسی پرداختیم. از مجموع مطالب ذکر شده می توان این طور نتیجه گیری کرد که تحصیل در این کشور اروپایی ثروتمند و مرفه یک گزینه مناسب برای متقاضیان ایرانی محسوب می شود. چرا که مورد تائید بودن مهم ترین دانشگاه های این کشور از لحاظ وزارت علوم و بهداشت ایران، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور اروپایی، بالا بودن سطح کیفیت دانشگاه ها و سیستم آموزشی این کشور از معیارهای ایرانی های متقاضی تحصیل در کشورهای اروپایی به شمار می آید.دانشجویان با تحصیل در کشور اروپایی کرواسی می توانند از تجربه یک زندگی اروپایی با همان استانداردهای زندگی و جامعه پیشرفته و امکانات دیگر کشورهای اروپایی برخوردار شوند. دولت کرواسی این فرصت عالی را برای دانشجویانی که تمکن مالی کافی برای تحصیل ندارند، فراهم کرده است تا با اعطای بورسیه ها و کمک هزینه های دانشجویی امکان تحصیل رایگان را برای آن ها مهیا کند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در این کشور زیبا عدم نیاز به مدرک مهارت زبان انگلیسی است که یکی از دشوارترین شرایط تحصیل در کشورهای اروپایی محسوب می شود.ذکر مجموع مزایای تحصیل در کشور کرواسی کافی است تا با یک تصمیم درست آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنید
اما اگر هنوز در تصمیم گیری تردید دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه ی عصر ایرسافام تماس بگیرید. این مشاوران برجسته و مجرب با سابقه صدها پرونده ادامه نحصیل در خارج به شما کمک می کنند تا بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنید. این مشاوران از ابتدای تشکیل پرونده ادامه نحصیل در خارج تا رسیدن به هدف و مقصد در کنار شما خواهند بود تا طی این مسیر سخت و ناهموار را سهل و هموار سازند. کارشناسان این موسسه به صورت تلفنی، آن لاین و حضوری در خدمت شما می باشند.